Yangın Merdiveni

Son dönem itfaiye yönetmeliklerinde yapılan değişiklikler sebebi ile yangın kaçış merdivenlerinde z tipi diye tabir edilen merdiven tipleri tercih edilmektedir. Yangın merdiveni imalatında dikkat edilecek noktalar; sağlamlık, uzun ömürlülük, can güvenliği ve kaçış noktalarının doğru ve talimatnamelere uygun yapılmasıdır. Özellikle basgıçların taşıyıcılarının yerlerine iyi tespitlerle imalatlarının yapılması zorunludur. Talimatlara uyulmadan yapılan yangın merdivenleri daha sonrasında resmi makamlardan geri dönmektedir. Bina içerisindeki kaçış holleri muntazam olmalıdır. Yangın merdivenleri gerekli olduklarında sorun çıkaran yapılar değil, hayat kurtaran yapılar olmalıdır.

Bağlandıkları bina ile olan bağlantıları çok sağlam olmalı,acil bir durumdaki yığılmaların yüklerini taşıyabilmelidir. Atölyemizde üretilen z tipi yangın merdiveni tüm resmi prosedürlere uygun olarak imal edilmektedir

Yangın Merdiveni Modelleri binanın cephe estetiğini bozmayacak şekilde üretilmelidir. Yağmur, kar, soğuk , sıcak, rüzgar gibi dış etmenler göz önünde bulundurularak üretilmelidir. Gördüğümüz bir çok imalatlarda bu olumsuz şartlar göz önünde bulundurulmadan imalat yapılmaktadır, bunun sonucunda da kazalar ortaya çıkmaktadır. Kaynakların doğru yapılmaması gerektiğinde yangın merdiveninde oluşabilecek olan yığılmalardan dolayı kopmalara ve kırılmalara sebep olmaktadır.

Türkiye şartlarına göre her yapılan okul binasında, dershanelerde, iş hanlarında ya da apartmanlarda Yangın Merdiveni olmalıdır. Oluşabilecek herhangi bir deprem, sel veya buna benzer ciddi hayat ile ilgili meselelerinizde kurtulmak için oldukça önemli bir durumdur.

Kendi hayatınızı korumak, koruma altına almak, bulunduğunuz bina içerisinden en rahat ve kolay şekilde dışarıya kendinizi aktarmak için Yangın Merdivenileri gereklidir.

Yangın Merdiveni İmalatı yaptıracağınız binanızın kısa zamanda güvenliğini de kendiniz tamamlamış olacaksınız. Her binalarda olması gereken yangın merdivenleriyle kısa zamanda kendi güvenliğinizi kontrol altına alacak, oluşabilecek yangın veya bu tarz felaketlere karşı binadan en kısa sürede uzaklaşabileceksiniz.

Metal Atölyesi sayesinde son zamanda yapılan değişiklik ile Z Tipi Yangın Merdiveni kuralına uygun şekilde güvenlik için önemli olan bu acil çıkış merdivenlerinizi yaptırabilirsiniz. Binanızın dış cepheden de önemli olduğunu önemseyerek Yangın Merdiveni Ustası tarafından profesyonel bir şekilde işleriniz tamamlanır.

ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN BİZE ULAŞIN!

Konuşmayı Başlat
Yardım ?
Merhaba
Yardım Edebilir miyim?