Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Dizayn ve kurulumunu yaptığımız otomatik davlumbaz altı söndürme sistemi ile, tüm farklı risk alanlarını korunur ve tüm yangın riskleri için tedbirler yerine getirilir.

Günümüz mutfak sistemleri, ortamda bulunan yanıcı yağlar ve yüksek miktarda ısı sebebiyle, sürekli olarak yangın riski barındırmaktadır. Havalandırma sisteminin çalışmasıyla ortamdan uzaklaştırılan buharın içerdiği yağ, davlumbazda, filtrede ve havalandırma kanallarında birikir. Dizayn ve kurulumunu yaptığımız otomatik davlumbaz altı söndürme sistemi ile, tüm farklı risk alanlarını korunur ve tüm yangın riskleri için tedbirler yerine getirilir.

Mutfakta Yangın Riski Yüksektir
Mutfaklarda kullanılan davlumbazların, uzun süre temizlenmeden kullanıldığı taktirde içinde biriken yağların herhangi bir sebeple tutuşmasından kaynaklanan davlumbaz yangınlarının söndürülmesi oldukça zordur. Davlumbaz söndürme sistemi davlumbazlarda çıkacak yangınlarının söndürülmesinde en kolay ve en etkili çözüm yoludur.

Cihaz arızasında veya personel hatasında yağ ve yiyecek kolayca tutuşur. Alevler davlumbaz ve bacadaki yağı tutuşturur. Baca geçtiği her mahalde yangına neden olur

Davlumbaz Söndürme Sistemleri Kullanım Alanları;

Mutfaklarda bulunan pişirme grupları

Lokanta, Otel, Tatil Köyleri, İş Merkezlerinin yemekhaneleri, Davlumbaz, filtre ve baca içleri

Sistem 4 Bölümden Oluşur

  • Algılama Hattı
  • Otomatik Boşaltma Düzeneği
  • Boşaltma Hatıı
  • Aksesuarlar

Çalışma Prensibi
Davlumbaz söndürme sisteminin çalışma prensibi, davlumbazın içinde bulunan deteklerin yangını algılaması veya sistemlerde bulunan manuel boşaltma butonun çekilmesi sonunda tüpün içindeki özel kimyasal sıvının ekipmanın üstüne filtrenin içirisinde ve bacaya nozullar yardımı ile püskürtülmesini tutuşan yağların söndürülmesi sağlar

Genel Özellikler
Sıvı kimyasal söndürücülü davlumbaz söndürme sistemi; Sabit, paket tip, Düşük PH’li potasyum tabanlı sıvı kimyasal çözelti, Püskürtme kullanımına özel nozul ile Söndürücü dağıtımı boru ile Algılama uygun sıcaklıkta eriyen Çelik halatlı metal bağlantı ile
Otomatik
Boşaltma mekanizması, algılama hattının devreye girmesi ile kızgın yağ yangınlarını için özel olarak geliştirilmiş sıvı söndürücünün boşaltma hattından hızlı bir şekilde boşalmasını sağlar.
Hızlı
Davlumbaz içine yerleştirilen eriyebilen metal dedektörler sayesinde yangını çok hızlı bir şekilde algılar.
Etkili Söndürme
Söndürücü sıvının nozullar vasıtası ile boşalarak yangının hızlı ve etkili bir şekilde söndürülmesini sağlar.Mutfağınızın tekrar kullanılmasına olanak sağlar.

ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN BİZE ULAŞIN!

Konuşmayı Başlat
Yardım ?
Merhaba
Yardım Edebilir miyim?